pátek 3. prosince 2010

Moje Vánoční výzdoba


Jak jsem slíbila, přikládám fotky z mé Vánoční výzdoby.


Hned u vchodu mě vítají skřítkové a jednoduchá adventní dekorace ze 4 svíček s nápisy 1,2,3,4.  Svíčky jsou vanilkové a krásně provoní celou předsíň.V chodbě máme staré oprýskané zrcadlo, které jsem si přivezla z Paříže z blešího trhu. O Vánocích na něj věším staré Vánoční pohledy. Ve džbánech po stranách jsou čerstvé eukalypty. Miluji jejich vůni. I když po Vánocích uschnou, nechávám si je suché po celý rok jako dekoraci. V zinkových květináčích jsou hyacinty.Takhle hyacinty vypadaly před pár dny.
A takhle vypadají dnes.  Šíří omamnou vůni, kterou moje máma moc ráda nemá, tak mám zakázáno je dávat na jídelní stůl. Já se, ale bez čerstvých hyacintů na Vánoce neobejdu, tak je alespoň dávám do chodeb a na místa, kde nejíme.

 Tento dva metry dlouhý věšák se kdysi nehodil jedné naší zákaznici, tak jsme si ho vzali zpátky a já jsem si ho pověsila do naší chodby. Neplní nijak moc praktickou úlohu, ale já se na něm můžu vyřádit a nikomu to nijak nepřekáží. Většina věcí, které na něm visí jsou věci z obchodu. Stojan s kouličkami je ze Snelu v Loděnicích u Prahy.Toto je naše výzdoba na okně. Domeček je z obchodu, svícen je z Hornbachu.Strašně se mi líbí amarylisy, ale čím dál tím méně je nacházím v bílé barvě jako cibule. Tento je umělý a zbyl nám minulý rok na Vánoce, tak jsem si ho vzala domů a dala ho do zinkového květináče.V kredenci mám po celý rok vystavenou mojí oblíbenou Madonu ze stříbrného skla. Snažila jsem se je tento rok objednat do obchodu, ale dodavatel je neposlal. Tak snad příští rok.


Tato váza se zničila při dovozu, tak mi ji můj táta slepil. Mám v ní po celý rok modřín. Strašně se mi líbí kombinace modřínu a bílé keramiky.Moje oblíbená věc tento rok z obchodu. Skleněná číslíčka a zinková nádoba na svíčky. Ideální na advent.
V této skříni v obýváku/jídelně mám všechno svoje sváteční nádobí a doplňky.
Náš stůl v jídelně. Přes Vánoce ho využíváme spíše jenom k dekoracím, protože máme jídelnu a obývák spojený. Takže na Štědrý večer jíme v kuchyni, protože v obýváku Ježíšek chystá dárky pod stromeček.

 


Můj adventní věnec. Ten samý již třetí rok. Vždycky v únoru, tak jak je na tácu,  ho schovám zase do tašky  a příští rok jenom vyměním svíčky.Na odkládacím stolku u okna mám ještě jeden věnec a Madonu z naší letošní kolekce. Je to tento rok jedna z mých nejoblíbenějších věcí. Svícen vepředu je z naší kolekce z minulého roku.
A ještě poslední pohled na naší jídelnu.
Eva L.


 


3 komentáře:

 1. je to absolútne krásne!!! beriem si veľa inšpirácíí, mám na to v dome chvalabohu miesto a v dobrom Vám závidím Vašu skriňu so sviatočným riadom a sama sebe sľubujem, že aj ja si takú "pořídím" a riad budem zhromažďovať len z Vašej stránky:DDD

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný dobrý den Evi,

  no nádhera, krásnou vánoční výzdobu máte :o)
  Koukám, že v tom nejsem sama, je nás tady víc, comilujeme "lapače prachu" a všechno co dělá DOMOV domovem. A to jsou právě ty malé drobnosti (pro nás ženy radosti), co prodáváte ve vašem úžasném obchůdku v Dlouhé :o)
  Přeji hodně spokojených zákazníků a spolehlivé dodavatele :o)
  A krásný adventní čas :o)

  Vlaďka

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné a inspirující.Vybrala bych si......Lena

  OdpovědětVymazat